İsmail Bayram > > WordPress Giriş Sayfasında Hata Bildirimlerini Kapatmak

Mar
24
Kategori :
Tarih : 24.03.13
Görüntülenme : 79
Yorum : 0

WordPress Giriş Sayfasında Hata Bildirimlerini Kapatmak

wordpress güvenlik önlemleri

Merhaba değerli okurlarım…Bu yazımda size blogunuz için önemlilik derecesi bir hayli fazla olan bir güvenlik önleminden bahsedeceğim. WordPress blogunuzda yazılar paylaşıyorsunuz, yazılara yorumlar geliyor. Bu yorumlar soru da olabiliyor. Siz de doğal olarak cevap veriyorsunuz. Ee haliyle orada kullanıcı adınız gözüküyor. Tabi sitenize her zaman sadece bilgi almak için gelen ziyaretçiler gelmiyor. Kötü amaçlı insanlar direkt sitenizin /wp-admin kısmına girip şifreler deneyebilir. Giriş panelinde eğer kullanıcı adı doğru şifre yanlışsa “Şifreniz hatalıdır.” der. Kullanıcı adı yanlışsa “Böyle bir kullanıcı yok.” der. Saldırgan da bu direktiflerden yola çıkarak bir çok şifre veya kullanıcı adı deneyebilir. Bunu engellemek için hemen temamızın functions.php dosyasına (Önce yedeğini alın.) bir kaç satırlık wordpress kodlarını ekleyelim;

/* WP-ADMIN HATA UYARILARINI KALDIR */
add_filter('login_errors', create_function('$a', "return null;"));
/* #WP-ADMIN HATA UYARILARINI KALDIR */

İşte bu kadar basit. Artık şifre ya da kullanıcı adı yanlış girildiğinde hangisinin yanlış olduğunu söyleyen bildirimler /wp-admin sayfanızda görünmeyecek.

 

Umarım faydalı olmuştur.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
WordPress Giriş Sayfasında Hata Bildirimlerini Kapatmak, 7.8 out of 10 based on 4 ratings

Yazar Hakkında

16 Kasım 1996′da dünyaya Balıkesir’de gözlerimi açtım.Tenoloji ve elektronik tarzı şeyler her zaman ilgimi çekmiştir.7 yaşımda ilk internet cafeye gittiğim gün hepimizin en az bir kere bile oynadığı CS 1.6 ile tanıştım.Tabi o zamanlar küçüktük böyle webmasterlıkmış falan yok bilmiyoruz adını dahi.Sonra evime bilgisayar alınmasıyla iyice aram yakınlaştı.Gamemaker ile içli dışlı oldum.Daha sonra üye olduğum bir forum sitesi sayesinde bilgisayarın temeline girdim.2012 Nisan ayından itibaren HTML&CSS ve WordPress’te kendime göre önemli yollar kathettim.Biraz da PHP bilgimin olması beni WordPress ile daha kolay yakınlaşmamı sağladı ve vazgeçilmezim oldu.Şimdi ise burdayım.Ayrıntılı Bilgi için En iyisi tek olmak adlı makaleme bakabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş!

Sen de Yorumla!

Spamlara karşı soru: